KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12769309
nr 1276 9309
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, Medborgarplatsen, numrerad 103/200. Signerad, daterad -91. Motivet: 29x36 cm
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 23 september 2019
kl 20:47:22
400 kr
600 kr
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth